Rozacea

Sausā, dehidrēta, āda ar lobīšanas pazīmēm

Sausās ādas jēdziens (medicīniskā terminoloģijā „ādas kseroze”) ir pietiekami plašs jēdziens un ne vienmēr cilvēkam sanāk precīzi noteikt kāds viņam ir ādas tips. Tām ir vairāki iemesli: 

  • Pirmkārt, pietiekami bieži kombinēta tipa ādai dažām zonām ir sausuma pazīmes.
  • Otrkārt, ādas sausums var izpausties dažādi: daži simptomi ir izteiktāki, citi gandrīz nepamanāmi.
  • Treškārt, ādas hidratācijas līmenis lielā mērā ir atkarīgs no organisma fizioloģiskā stāvokļa, diētas, ārpus tam nepareiza kosmētisko un higiēnas preču izvēle bieži noved pie tās pastāvīga zuduma.

Kad ādas raga slānis ir dehidrēts, tas zaudē savu elastīgumu un paliek sauss, saplaisājas, pārklājas ar zvīņām un dažreiz niez. Raga slānis sastāv no dabīgām ūdeni saglabājošām vielām, ieskaitot ureu, kura saglabā ūdeni dziļajos ādas slāņos. Parasti ūdens tiek saglabāts ragas slānī ar virspusējo tauku dziedzeru sekrēta plēvīti, kura samazina ūdens iztvaikošanu. Āda paliek sausa, kad pārāk  liels ūdens daudzums tiek iztvaikots no tās virsmas. Ar vecumu tas notiek arvien biežāk un pastiprinās pārmērīgo ādas mazgāšanas dēļ, jo silts ūdens un ziepes noņem naturālo tauku slāni no ādas virsmas. Nogurusi sejas āda norāda uz mikrocirkulācijas traucējumiem, kura noved pie pelēkās sējas krāsas. Parādās tumši loki zem acīm, jo āda atjaunojas ar pašu toksīniem, tai pietrūkst skābekļa. Atonija tā ir ādas tonusa trūkums.

Ādas sausums var būt klāt dažu dermatoloģisko slimību gadījumā kā piemēram atopīskais dermatīts (ekzēma), ihtioze un psoriāze.

Par ādas sausuma pamata pazīmēm var tikt nosauktas sekojošās:

  • Āda ir plāna, matēta, viegli raupja;
  • Adas poras ir mazs pamanāmas;
  • Krāsa – gaiši rozā;
  • Vējā un salnas laikā ātri parādās apsārtums un kairinājums;
  • Vecumā pēc 25 gadiem parādās pirmās sīkās grumbiņas;

Ādas sausuma iemesli  

Iedzimtība. Ādas hidratācijas līmenis tāpat kā acu krāsa, nosliece uz tuklumu, domāšanas īpatnības un tūkstoši citu pazīmju mēs mantojām no vecākiem un vecvecākiem saskaņā ar diezgan sarežģītu mantošanas mehānismu.

Vecums. Ar vecumu ādas tauku un sviedru izstrāde samazinās. Aptuveni pēc 45 gadiem, āda paliek sausāka, tas būs īpaši pamanāmi, ja jaunība tā ir bijusi plāna un maiga.

Ārējā ietekme. Iedzimtās iezīmes var dažādi izpausties, nonākot dažādos ārējās vides apstākļos. Tas nozīmē, ka ideālos mitruma un temperatūras apstākļos, ar optimālu saules starojuma līmeni, pareizu pārtiku un veselu virkni citu faktoru, labs ādas stāvoklis var saglabāties ilgu laiku. Cita galējība – pastāvīga agresīva ka ārējo tā arī iekšējo faktoru iedarbība uz ādas, kas noved pie ātrās pašregulācijas iespēju samazināšanas. Tā, regulāra ziepju un nepareizi piemeklēto kosmētisko līdzekļu lietošana var izraisīt stipru ādas dehidrēšanu.

Iekšējie faktori. Ādas stāvoklis atspoguļo visa organisma stāvokli. Visbiežāk gremošanas, izdalīšanas un nervu sistēmas traucējumi negatīvi ietekmē ādas izskatu. Ādas sausums var atspoguļot dažādu slimību izpaušanos, kā iekšējo, tā arī ādas slimības, kā piemēram atopiskais dermatīts.

Mūsdienās sausās ādas fenomens parādās arvien biežāk. Eksperti atzīmē, ka mūsu ikdienas ādas kopšanas paradumi spēlē nozīmīgu lomu, tāpēc īpašai uzmanībai ir jābūt veltītai izmantojamo līdzekļu sastāvam.

  • Minerāleļļas (pēc ūdens visbiežāk sastopamais komponents), vazelīns, un minerālie sveķi atstāj ļoti patīkamu un gludu sajūtu uz ādas, bet to ilgstoša lietošana noved pie dabīgu ādas reģenerācijas procesu palēnināšanas.
  • Emulgatori tas ir piedevas ar vienu noderīgu īpašību, tie apvieno lipīdu substances un ūdeni, izveidojot krēmu. No otras puses, emulgatori izmazgā no ādas krēma sastāvdaļas kopā ar dabīgiem aizsargājošiem fermentiem, attiecīgi bieža mazgāšana noved pie ādas sausuma.
  • Abās šīs sastāvdaļas (minerāleļļas un emulgatori) veido sajūtu ka āda nevar atrasties bez krēma ( pie tām ievērojamā tās daudzuma), āda paliek atkarīga no tāda kopšanas tipa. Tāpat ka jebkura cita atkarība, ir nepieciešami ļoti daudz laika lai atbrīvotos no tās. Tādējādi mēs nonākam pie secinājuma, ka ir jāizmanto ādas kopšanas līdzekļi bez emulgatoriem ar naturālām lipīdu komponentiem, kas dos ilgstošu stimulējošo efektu ādas vielmaiņas procesiem un reģenerācijai. Pat, ja cilvēks ir aizmirsīs uzklāt krēmu, āda nejutīsies sausa. Lai izvairītos no ādas pietūkuma, jāmazgājas ar vēsu nevis karstu ūdeni, kā arī jāsamazina mazgāšanu skaits un nevajadzētu izmantot putojošus attīrošus līdzekļus. 

Attīrīšana

Reinigungs-gel (attīroša želeja) vai Reinigungsmilch mit DMS® (attīrošais pieniņš ar DMS®).

Toniks

Gesichts Tonic satur gurķu ekstraktu, pienskābi, pantenolu, minerālvielas, B un C vitamīnus. 

Sejas maska

DMS®-Vitamin-Crememaske (maska ar vitamīniem).

Acu zonas kopšana

44ml DMS®-Basiscreme (piemērots konkrētas ādas tipam) vai 44ml Dermaviduals®-Base Gel

Sejas krēms

44ml DMS®-Basiscreme (piemērots konkrētas ādas tipam)